Základní informace o projektu Things


Kmitočet 868 MHz

Kmitočty okolo 900 MHz mají vhodné charakteristiky k přenosu na vzdálenost jednotek až desítek kilometrů a dobrou průchodnost městským prostředím.

Standard LoRaWAN

Nejrozšířenější a energeticky nenáročný protokol bezdrátového přenosu stavových informací včetně polohových služeb.

Uložení v cloudu

Informace z terminálů/senzorů se ukládají na cloudové úložiště. Pro využívání služby Things není třeba žádný software na straně uživatele vyjma webového prohlížeče.

Flexibilita

Things se strategickými partnery dokáže vyvinout řešení pro širokou škálu IoT požadavků. Pokud bude scházet v nabídce řešení, dokážeme jej vyvinout a doručit.

Spuštění projektu léto 2016.

Things je komplexním IoT/LPWAN ekosystémem, který dodává koncovou aplikační vrstvu i hardware. Zároveň provozuje nezbytnou middleware vrstvu s cloudovým úložištěm a zpracováním dat. Z obchodního hlediska je značka Things obchodním zastřešením. Poslední míle je realizována lokálními internetovými poskytovateli (ThingsWAN).

Služba Things.cz je určena domácnostem, institucím i firmám bez rozdílu velikosti.

Informace pro ISP (ThingsWAN)


ThingsWAN je spolupráce nabízená lokálním poskytovatelům internetu (operátorům). Základnové stanice ThingsWAN (technologie LoRaWAN, pásmo 868 MHz) jsou majetkem operátora. Provozní poplatky nejsou. Základnové stanice jsou nakonfigurovány tak, aby data z radiového provozu přeposílali na servery Things. Samotné čidla a přístup k aplikacím si koncoví zákazníci objednávají na webu Things.cz a operátor v této věci nemá žádné starosti. Pouze definuje v Operator boardu nebo automatizovaně přes API, zda-li zákazníkovo Device ID má povoleno komunikovat přes ThingsWAN základovou stanici operátora.

Operátor sám rozhoduje, v jaké lokalitě postaví základnovou stanici a je zcela v režii operátora, jakou výši poplatku bude na svůj účet za ThingsWAN konektivitu zákazníkům účtovat. Otevírá se tak řada možností, kterak může operátor integrovat ThingsWAN konektivitu do své obchodní strategie. Například zdarma ke svým prémiovým internetovým tarifům, za mírný poplatek k levným tarifům a za plný poplatek pro zákazníky konkurence.

Z technického pohledu je možné na jednu základnovu stanici ThingsWAN připojit tisíce koncových čidel do vzdálenosti desítek kilometrů přímé viditelnosti. Vnitřní prostory je navíc možné vykrývat indoorovými základnovými stanicemi,

Informace pro vývojáře


Things nevyvíjí ve své režii koncové aplikace. Naopak se zaměřuje na strategická partnerství se softwarovými vývojáři, kteří sdílejí společnou vizi a chtějí dodávat své aplikace pod hlavičkou Things. Máte-li zájem o spolupráci v tomto směru, kontaktujte nás na emailu info@things.cz pro sjednání schůzky.

Náš tým


...

Martin Tuček

rozvoj sítě

Martin má jedenáctiletou kariéru v armádě. Podílel se na výstavbě radiolokátoru FADR v Sokolnici u Brna. Přesně toho radaru, co rušil všechny TV v okolí. A mezitím vystudoval pár inženýrských titulů.

...

Martin Krček

vývoj aplikací

Martin má dlouholeté zkušenosti s vývojem mobilních a desktopových aplikací, mobilních her a jejich monetizací. V týmu Things se věnuje přesně tomu, co mu jde nejlépe.

...

Káťa Darmovzalová

transatlantická spojka

Káťa je poloviční Američan. Na východním pobřeží žila spoustu let. A taky studovala. Vlastně se divíme, proč se sem vracela. Aspoň máme pořádnou zahraniční spojku.

...

Zdeněk Švarc

DevOps

Je to rebel. Stále někde na cestách. Ale my už si ho pohlídáme. Stál u zrodu prvních ISP v Česku. A taky je dlouholetým administrátorem ISPforum.cz

Kontakt


Registrační formulář

Součástí registrace je souhlas se zpracováním osobních údajů dle Zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.


Things s.r.o. se sídlem Příkop 843/4, Brno 60200, IČ 04769082

+420 608 234 989 info@things.cz @thingscz thingscz